Home » Елена Петреска како актерка во нова турска серија: Еве како изгледа (ФОТО)

Елена Петреска како актерка во нова турска серија: Еве како изгледа (ФОТО)

by Журнал.мк

Елена Петреска е еден од нашите најдобри и најуникатни женски вокали. Иако во последно време е послабо активна на поп-сцената, музиката е и понатаму дел од нејзиниот живот. 

Но овојпат таа реши да се проба и во актерските води, и на својот профил на Инстаграм откри дека ќе биде дел од нова турска серија. 

За снимањето Елена носеше традиционална облека и како што забележавме го доби името „Кармен“.

Елена најави дека се снима турска серија за Кемал Ататурк во продукција на „Дизни“, а за што точно станува збор останува да видиме.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More