11.8 C
Skopje
Monday, September 26, 2022

ЕК ќе ги објави есенските економски предвидувања за Македонија

Најчитани вести

Европската комисија денеска ќе ги објави есенските макроекономски прогнози за земјите членки на ЕУ и државите кандидати, меѓу кои и за Македонија.

Економските предвидување на ЕК за Македонија – есен 2021, на средба со новинарите претпладнево во Скопје ќе ги презентира Фрек Јанмаат, шеф на економскиот оддел во Делегацијата на Европската Унија во земјава.

Европската комисија ги објавува макроекономските прогнози за ЕУ, нејзините членки и земјите кандидати четири пати годишно, на пролет, лето, есен и зима.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com