21.8 C
Skopje
Thursday, May 26, 2022

Екс-репрезентативец на Аргентина: Ако Меси сака да биде најдобар, мора да се пресели и докаже во Реал Мадрид

Најчитани вести

Во светот на фудбалот секогаш има различни мислење особено кога се во прашање најдобрите играчи како што е тоа Лионел Меси, меѓутоа има луѓе со навистина луди ставови и идеи, а еден од нив е дефинитивно Хуго Гати.

Некогашниот репрезентативец на Аргентина и член на Ривер Плата како и Бока Јуниорс смета дека неговиот сонардоник Меси мора да се пресели во Реал Мадрид и таму да се докаже ако сака да се смета за најдобар во историјата.

-Изгледа како да сум анти-Меси, ама се додека Меси не се појави на големите натпревари ќе биде играч само за домашни натпревари. Мора да има мадиња и се пресели во Реал Мадрид и се докаже како Роналдо. Инаку ќе биде само уште еден играч. Кристијано беше во најдобриот клуб на светот. Меси игра дома на негов терен со се што доаѓа. Нека заигра во ЛШ и СП, инаку ќе биде само уште еден играч. Кога ќе изигра на таа сцена ќе се бори со Кројф, Марадона и Пеле. Меси игра само кога ќе му дозволат. Многу е лесно да играте кога се е во ваша полза дома, -истакна 75-годишниот Гати.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com