Home » Екс играч на Шкупи пред трансфер во Нант

Екс играч на Шкупи пред трансфер во Нант

by Lina Muslija

Екипата на Нант од Франција го бара Ламине Диак, екс фудбалерот на Шкупи, кој беше во чаирскиот тим од 2019 до 2021 година, од каде замина во Тузласпор, па преку Фенербахче во Анкарагучу.

Според француските медиуми, Нант ќе му плати отштета на турскиот тим во висина од 2,5 милиони евра, а тоа е за 2 милиони помалку од она што Шкупи го заработи во 2021 година кога го продаде на Тузласпор.

Договорот на Диак со Ангакаручу му беше до 2025 година, но Нант е подготвен да го откупи. Во македонската прва лига одигра 52 натпревари, постигна пет гола и четири асистенции.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More