21.8 C
Skopje
Thursday, May 26, 2022

Експресно уапсен Босанец кој се дрогираше пред камера

Најчитани вести

Снимка од Санел Хаџиќ, жител на градот Бихаќ во Босна и Херцеговина, кој се дрогираше пред камера и на крајот го објави видеото на интернет ја шокирше јавноста во БиХ, пренесуваат регионалните медиуми.

Според најновите информации, тој бил експресно уапсен од страна на полицијата.

Како што може да се види на објавеното видео, Санел ја споредува дрогата со злато и ги советува децата да не се занимаваат со спорт, туку да се насочат кон нелегални дејности.

Регионалните медиуми пренесоа дека Хаџиќ живее во Шведска, но често доаѓал во Унско-санскиот кантон, каде поседува недвижнини и автомобили.

Во вчерашната полициска акција биле запленети околу 1,5 килограми кокаин, а привремено било одземено и неговото „порше“ јавуваат босанските медиуми.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com