17.8 C
Skopje
Saturday, October 1, 2022

Експлозија на брод во Истанбул, има повредени и исчезнати

Најчитани вести

Најмалку петмина се повредени во експлозија на брод во истанбулското бродоградилиште во областа Тузла. На терен пожарникарски и медицински екипи.

Неофицијално во несреќата има и исчезнат работник по кого се трага. Првичните информации велат дека причина за експлозијата е истекување на гас.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com