-2.2 C
Skopje
Sunday, January 23, 2022

Експлозија во рафинерија за гас во Филаделфија

Најчитани вести

Во Америка, Филаделфија, дошло до голема експлозија во рафинерија за гас, изјавија од „Fox News“.

Рафинеријата се наоѓа во градот, а во нејзина близина има еден спортски комплекс.

Сè уште нема информации за штетата и за жртвите.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com