1.8 C
Skopje
Sunday, January 29, 2023

Експертите се сигурни: „На принцот Џорџ ќе му остане длабока рана“

Најчитани вести

И покрај тоа што поминаа неколку дена од крајот на Европското првенство во фудбал, на кое италијанскиот тим го зазеде првото место. Големото финале на Италија и Англија им донесе големо разочарување на домаќините, со оглед на тоа што натпреварот се играше пред голема англиска публика на „Вембли“. Меѓу разочараните беше и седумгодишниот принц Џорџ, за кого ова натпреварување беше прво на кое тој внимателно го следеше секој натпревар на својот тим. Според експертите, изгубената игра и разочарувањето може да имаат подлабоки последици за него.

princ george

Рејчел Боуви и Роберта Фиорито зборуваа на подкаст за тоа колку беше влијателната играта. Г-ѓа Боуви рече дека принцот Џорџ ќе остане со длабока рана, откако целиот свет виде дека неговото срце е скршено. „Беше шокантно, особено на неговата возраст. Мислам дека тоа ќе биде нешто што ќе биде рана за Џорџ до крајот на животот. Ако и кога ќе се вратат во таков момент, тоа ќе биде длабока рана. Тој секогаш ќе биде запаметен “, се согласија дамите.

Инаку, Кејт и Вилијам посветија објава на своите социјални мрежи до англискиот тим, не криејќи колку им се скршило срцето поради поразот. „Нашите срца се скршени. Честитки за Италија за големата победа. Сакам да и кажам на Англија – помина долг пат, но за жал овој пат не ти беше денот. Кренете ја главата високо и бидете горди на себе. Знам дека има уште многу “, напиша Вилијам на Инстаграм, со фотографија од неутешната репрезентација.

princ George

Познато е дека најстариот син на принцот Вилијам и Кејт е љубител на фудбалот, а пред две години го следеше натпреварот со Астон Вила во Норич со неговиот татко од трибините. Како вистински навивач, тој гласно го бодреше својот омилен тим. Неговите родители тогаш јавно признаа дека Џорџ бил толку опседнат со тој клуб што секое утро ја свирел нивната химна и така ги будел. Пред две години, од друга страна, тој се сликаше за роденденскиот портрет на неговата мајка во дрес на репрезентацијата. Според принцот Вилијам, Џорџ се заљубил во фудбалот за време на Светското првенство во 2018 година, а судејќи според последните фотографии, таа страст не го оставила до ден-денес.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести