21.8 C
Skopje
Saturday, September 24, 2022

Експертите во Англија одлучија: Ливерпул не беше оштетен!

Најчитани вести

Стартот на Виктор Линделоф над Дивок Ориги по кој почна акцијата за гол на Манчестер Јунајтед против Ливерпул не беше прекршок.

Тоа го тврдат водечките англиски судиски аналитичари кои се занимаваат со проучување на контроверзни судиски одлуки.

„Прво, судијата на теренот не сметаше дека е прекршок, а истото го пресуди и ВАР. Едноставно, немаше доволно контакт за играта да се запре. Второ, ВАР не е тој што суди, не постоеше веројатно дека е прекршок и затоа голот е признат“, објави организацијата ПГМОЛ (Professional Match Game Officials Limited).

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com