-5.2 C
Skopje
Thursday, February 9, 2023

ЕКСКЛУЗИВНО ОД ДРИТА ИСЉАМИ: ЗА ПРВПАТ ЌЕ ТРЧАМ И НА 800 МЕТРИ

Најчитани вести

Државната рекордерка на 400 метри со пречки Дрита Исљами, во Маалските муабети со Шилегов разговара за своите спортски почетоци и нејзините предизвици.

Таа е од ретките што биле на олимпијада, што успеале да обезбедат европска норма за Минхен 2022 година, но нејзината амбиција не застанува тука и ќе продолжи посветено да работи на обезбедување олимписка норма за учество на Париз 2024.

Гледајте го разговорот со Шилегов и за други теми: паркови, дрвореди и какво го гледа Скопје за 10 години.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести