17.8 C
Skopje
Thursday, August 18, 2022

Ежење: „Некст Тајм“ ја испеаја „Кога панда на Пирина“, посветена за смртта на Јане Сандански.

Најчитани вести

Видеоспотот за новата преработка на „Некст тајм“ вечерва беше промовиран во Кино „Милениум“ во Скопје. Станува збор за „Кога панда на Пирина“, песна посветена за смртта на Јане Сандански.

Аранжманот на песната го изработи музичарот Николче Мицевски.

Со гордост ви го претставуваме нашиот најнов видео запис !!!
Веруваме дека македонскиот дух ќе живее вечно преку оваа песна.
Веруваме дека ќе ве направиме горди!!!, порачаа браќата Мартин и Стефан.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com