Home » Едно лице загина, а најмалку четири се повредени, во напад со нож во супермаркет во Милано

Едно лице загина, а најмалку четири се повредени, во напад со нож во супермаркет во Милано

by Журнал.мк

Полицијата уапси 46-годишен Италијанец, кој е осомничен за нападот, јавува агенцијата Лапрес.

Нападот се случил во супермаркет  во близина на Милано, на северот на Италија.

Едно од ранетите лица во супермаркетот починало на пат кон болница, јави АНСА.

Меѓу повредените е и шпанскиот фудбалер Пабло Мари, кој е позајмен во клубот Монца од Арсенал, јавуваат агенциите.

Мотивот за нападот не е познат, а италијанските власти велат дека нема елементи што укажуваат на тероризам.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More