1.8 C
Skopje
Friday, January 27, 2023

Една жртва во сообраќајка на локален пат во Битола

Најчитани вести

Утрово на локалниот пат Битола-Новаци, во непосредна близина на селото Логоварди се случила тешка сообраќајна незгода.

Во директен судир на две моторни возила, животот го загубил жител на селото Логоварди на околу педесет годишна возраст, потврдија од СВР-Битола.

Истрагата за причините за тешката сообраќајна несреќа е во тек.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести