8.8 C
Skopje
Saturday, October 23, 2021

Едер Милитао го пропушта ел класико

Најчитани вести

Едер Милитао ќе го пропушти дербито со Барселона. Дефанзивецот се повреди на натпреварот со Колумбија во рамките на јужноамериканските квалификации за пласман на Светското првенство.

Милитао го напушти кампот на репрезентацијата и се врати во Мадрид. По дополнителните прегледи, ќе биде познато колку време ќе му биде потребно за рехабилитација.

Шпанските медиуми тврдат дека тој нема да биде подготвен за настап на 24 октомври кога ќе се одигра ел класико во Барселона. Исто така тој нема да игра и против Шахтјор во Лигата на шампионите.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com