Home Свет Еден човек е уапсен откако автомобил удрил во главните порти на Даунинг стрит

Еден човек е уапсен откако автомобил удрил во главните порти на Даунинг стрит

by Журнал.мк

Сребрената Kia удрила во портите околу 16.20 часот, се вели во соопштението на Метрополската полиција.

Возилото излегло од паркинг до зградата на Министерството за одбрана. Потоа го премина Вајтхол, во близина на кенотафот, пред нагло да се залета а потоа и да удри директно во портите на Даунинг стрит.

На пешаците им било кажано да се „поместат назад“ од полицијата бидејќи возачот бил уапсен под сомнение за кривично дело.

Полицијата соопшти дека нема повредени и дека инцидентот не се третира тероризам.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More