30.8 C
Skopje
Monday, July 4, 2022

Еден тон дрогa пронајдена во лабораторија за производство на марихуана во Република Српска

Најчитани вести

Во операцијата „Уникат” во областа на Бања Лука, полицијата на Република Српска откри голема лабораторија за производство на марихуана и уапси четири лица.

Тоа е вештачка лабораторија за производство на сканск во која, според проценкте, е пронајден околу еден тон дрога, извести РТРС.

Акцијата ја спроведоа полициските службеници од Дирекцијата за организиран криминал на Министерството за внатрешни работи на РС, под надзор на Окружниот јавен обвинител на Бања Лука.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com