6 C
Skopje
Sunday, May 9, 2021

Еден од најпознатите глумци едвај го препознаа на улица! Ваков го знаеме од филмовите, но сега е со густа брада и видливи брчки и замор!

Најчитани вести

Адам Сендлер поголемиот дел од своето слободно време го поминува со семејството, а папараците по долго време го фатија како шета низ Њујорк оваа недела.

Комичарот Адам Сендлер (54) едвај го препознаа на улица додека одеше со своето семејство низ Њујорк по кошарката што ја играше со пријателите. Носеше лежерна комбинација, а лицето го криеше зад заштитна маска, но кога ја соблече, не беше лесно да се забележи дека е тој поради густата брада, косата и повремените брчки. Тој беше придружуван од неговата сопруга Џеки, исто така во спортска комбинација, и нивните две ќерки.

Актерот не губи време дури и за време на пандемијата, а минатата година потпиша договори со Нетфликс за дури 11 нови филмови и еден стенд-ап. Неговите обожаватели во последните месеци пишуваа на социјалните мрежи дека е очигледно дека Сендлер заработил неколку вишок килограми за време на карантинот, но на славниот актер воопшто не му е грижа. Тој сака да игра кошарка и додека не работи, тој е претежно со своето семејство.

Тој ја запозна својата сопруга Џеки Адам во 1998 година на снимање на филм и тие се венчаа пет години подоцна во Малибу на имотот на Дејв Кларк.

Иако публиката го сака, Сендлер неколкупати освои за своите филмови и беше номиниран за Златна малина, награда која се доделува за најлошите филмски остварувања. Филмските критичари не го сакаат многу. Неговите комедии ги нарекоа глупави и бесмислени. Но, тој исто така имаше низа успеси, со вредност на неговиот имот проценета на 420 милиони долари и тој е еден од 20-те најбогати актери во светот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести