11 C
Skopje
Monday, January 25, 2021

Еден милион денари за настраданите од земјотресот во Албанија

Најчитани вести

Советниците на Советот на Битола на денешната седница донесоа одлука за доделување финансиска помош за настраданите од земјотресот во Албанија во износ од 1.000.000 денари.

Ваквата одлука советниците на Советот ја донесоа едногласно.

Повеќе вести

- Advertisement -

Најнови вести