20.8 C
Skopje
Thursday, May 26, 2022

Еден загинат и 21 ранет во напад врз саудиски цивилен аеродром

Најчитани вести

Јеменското бунтовничко движење на Хутите нападна синоќа цивилен аеродром во јужниот саудиски град Абха.

Еден човек загина и 21 се ранети.

Саудиски медиуми јавија дека нападот бил извршен околу 21 часот по локално време. Не е јасно какво оружје е користено во нападот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com