10.8 C
Skopje
Sunday, October 24, 2021

Европско хибридно шаховско првенство 2021

Најчитани вести

Од 15 до 21 октомври 2021, во организација на Шаховската Федерација на Македонија со поддршка на ПСУ “Јахја Кемал”, во просториите на училиштето ќе се одржи Европското хибридно првенство за деца и младинци.

Вкупно 30 претставници во категории до 8, 10, 12, 14, 16 и 18 години за момчиња и девојчиња ќе ја претставуваат Македонија и ќе се натпреваруваат со своите врсници од Европа.

Предводник на Македонските играчи и главен координатор на настанот е Бојана Бејатовиќ. Фотографиите се од Европско хибридно шаховско првенство 2020.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com