32.8 C
Skopje
Friday, July 1, 2022

Европскиот парламент ќе гласа за новата Европска комисија

Најчитани вести

Европскиот парламент денеска треба да гласа за новиот состав на Европската комисија. Претходно, новоизбраниот претседател на Комисијата Урсула фон дер Лејен ќе се обрати на пленарната седница на европарламент при што ќе ја образложи програмата на нејзината Комисија. Шефицата на европската дипломатија на заминување Федерика Могерини пак, исто така ќе има обраќање пред европратениците за развојот на односите со таканареченото источно соседство на Европската унија.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com