22.8 C
Skopje
Friday, August 19, 2022

ЕВРОПА ИЗБИРА – Мицкоски доаѓа на власт: 42,6% за ВМРО-ДПМНЕ со 36,6% за СДСМ

Најчитани вести

Шест проценти води опозиционата ВМРО-ДПМНЕ пред владеачката СДСМ Северна Македонија: Најновата анкета за ИПИС ја покажува централно-десничарската опозиција ВМРО / ДПМНЕ члнка на (ЕПП) пред владејачката централно-левичарска СДСМ (С & Д). ВМРО / ДПМНЕ се спротивставува на Договорот од Преспа (има за цел да го промени договорот со Грција) и има за цел да го ревидира. #NorthMacedonia

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com