5.8 C
Skopje
Friday, December 9, 2022

Еве КАКО правилно да користите ПРИБОР според БОНТОН, мало потсетување за сите дами!

Најчитани вести

Сигурно сте ручале безброј пати во ресторан или некаде на приватна вечера или ручек, каде ве послужиле. Она што секоја дама треба да го знае се правилата или етикетата во врска со употребата на прибор за јадење за време на оброк.

Ова е најлесниот начин да му дадете до знаење на серверот дали ви се допаѓа оброкот, дали сте подготвени за следниот, дали можеби сакате да паузирате пред следниот оброк и кога ќе завршите.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести