32.8 C
Skopje
Monday, August 8, 2022

Еве зошто сите членови на кралското семејство се толку фит: Не се само Меган Маркл и Кејт Мидлтон во одлична форма!

Најчитани вести

Можеби членовите на британското кралско семејство се навикнати да се облечени во фустани од луксузни брендови, комбинирани со совршено негувана коса и шминка, но дури и тие немаат страв од малку пролеана пот, кога станува збор за одржување на кондицијата.

Иако кралицата Елизабета се издвојува меѓу нив, таа никогаш не била склона да вежба, додека другите членови на кралското семејство не можат да бидат различни кога станува збор за нивните фитнес рутини и диети.

Меган Маркл, војвотката од Сасекс, претходно призна дека „јогата е нејзино нешто“, а во исто време е силен поборник за медитација и балансирана исхрана. „Не можам да ставам прст на прашањето зошто или како, но ќе ти кажам многу… Јас сум само посреќна и медитацијата има многу врска со тоа“, напиша војвотката на својот стар блог Тигар.

Во меѓувреме, вистинската експерт за фитнес и велнес, Кејт Мидлтон откри дека секогаш наоѓа време да вклучи малку кардио тренинг, како и тренинг со сила во нејзиниот зафатен распоред.

Но, не само што се помлади членови на семејството посветени на вежбање. Покрај тоа, додека таа беше уште жива, принцезата Дајана беше страствен обожавател на аеробик чекор и ролери. „Дајана порано сакаше да прави чекор аеробик, што беше голема работа во 90-тите“.

Што се однесува до остатокот од кралското семејство, секој член има свој уникатен начин да остане фит и дотеран. Од јавање на коњ до пешачење, еве како кралските членови ги одржуваат своите прекрасни фигури.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com