18.8 C
Skopje
Sunday, August 14, 2022

Еве зошто Бијонсе е КРАЛИЦА: Ја искешира прељубата на нејзиниот сопруг, ја претстави дебелината како ПОСАКУВАНА!

Најчитани вести

Бијонсе е пејачка на која ѝ се восхитувавме од повеќе причини! Како прво, таа започна независна кариера од бенд кој имаше неверојатен успех. Потоа беше во врска со еден човек (Џеј Зи) неколку години, стрпливо го чекаше додека не успеа да го однесе пред олтарот. Таа ги смени стандардите за убавина, започнувајќи ја ерата на „жени со облини“.

Му ја претстави романтичната страна на нејзината љубов на Светот, ја пласираше приказната за совршен брак. Таа роди девојче на кое ѝ даде уникатно име, со закон го забрани, па Блу Ајви е единственото дете во Светот со тоа име.

А потоа сними албум во кој откри дека Џеј Зи ја изневерува. Таа паметно ја исплати прељубата на нејзиниот сопруг. Нејзиниот последен албум достигна неверојатна популарност токму затоа што овие песни ја содржат целата вистина за бракот на Бијонсе и Џеј Зи.

Откако му „прости“ за прељубата, таа направи „потрчко“ од својот сопруг, најпродаваниот музичар Џеј Зи, кој верно ги следи нејзините стапки.

Но, тоа не е најлудо: Имено, откако излезе нејзиниот последен албум, Бијонсе се повлече нелегално. Дури и пред короната, можевме само случајно да видиме неколку папарацо-фотографии на кои изгледа дебело и неуредено. Само одвде-онде на Instagram објавува гламурозни фотографии на кои ја рекламира својата модна линија во соработка со Adidas.

Вишокот килограми е покриен со големи јакни и дозволува погледи само на деколтето. Ако веќе треба да го покаже своето тело, прибегнува кон сериозен Фотошоп.

Така беше неодамна кога „излезе“ новата колекција на нејзината модна линија. Бијонсе реши да го покаже својот славен задник (кој инаку е осигуран за неколку милиони долари). Нејзината слика со текстот како конечно можеме да ја видиме Бијонсе и нејзините облини излегоа на сите портали. Но, на никого не му е јасно како пејачката може да „намали“ до 15 кг за само неколку дена?! На сите, на кои Фотошоп не им е силна страна, бидејќи е вистина дека Бијонсе совршено манипулира со медиумите.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com