23.8 C
Skopje
Saturday, June 19, 2021

Еве до кога светот треба да се врати во нормала според Бил Гејтс

Најчитани вести

Светот треба да се врати во нормала до крајот на 2022 година благодарение на вакцините против Ковид-19, изјави Бил Гејтс во интервју за полскиот весник „Газета Виборча“ и телевизискиот канал ТВН24.

„Ова е неверојатна трагедија“, рече коосновачот на „Мајкрософт“ за пандемијата, додавајќи дека единствената добра вест е пристапот до вакцините.

„До крајот на 2022 година треба да се вратиме во нормала“, истакна Гејтс.

Гејтс, милијардер кој се повлече од челната позиција на „Мајкрософт“ во 2014 година, донираше најмалку 1,75 милијарди долари преку фондацијата „Бил и Мелинда Гејтс“ за глобален одговор на пандемијата.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести