7.8 C
Skopje
Tuesday, December 6, 2022

Евертон соопшти дека Гомеш ќе оди на операција по тешката повреда

Најчитани вести

Англсикиот фудбалски прволигаш Евертон на својата официјална веб-страница објави дека играчот од средниот ред на тимот, Андре Гомеш, ќе мора да биде подложен на операција.

Фудбалерот се здоби со тешка повреда на глуждот во натпреварот со Тотенхем од 11. коло од Премиер лигата (1:1).

– Гомеш ќе има операција на повредениот глужд. По медицинските прегледи потврдено е дека играчот има фрактура на коските на десниот глужд, за чие санирање е потребен оперативен зафат, стои во соопштението на Евертон.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести