10.8 C
Skopje
Saturday, December 10, 2022

Ева Лонгорија погодена од критичарите: „Синот го претвораш во девојче“

Најчитани вести

Иако ги освои симпатиите на многубројната публика со улогата на бушавата Габриел Солис во серијата „Домаќинки“, 45-годишната американска актерка Ева Лонгорија ужива во својата омилена животна улога во последните неколку години – мајчинството.

Уште од раѓањето на нејзиниот син Сантијаго и нејзиниот сопруг, 52-годишниот претприемач Хозе Бастон, во јуни 2018 година, Ева не криеше колку се промени целиот свет за неа, а доказ за тоа се и бројните фотографии на малото милениче на нејзиниот профил на Инстаграм. Сепак, токму последното ги збуни обожавателите и предизвика дебата меѓу нив.

На прв поглед, вообичаената глетка на две и пол годишно дете како ужива во своето омилено колаче со насмевка на лицето, наскоро предизвика вистинска дискусија во коментарите кога еден од придружниците на синот на Ева ја нарече девојче. ‘Колку убава девојка! Таа многу личи на нејзината мајка ’, напишала под фотографијата на малиот Сантијаго, и иако многумина биле збунети од нејзиниот заклучок, одговориле и оние кои коментирале дека актерката намерно го претвора својот син во девојче.

‘Изгледа како мало девојче. Познатите сакаат ова да го прават со своите деца, па претпоставувам дека таа сака Сантијаго да се чувствува како девојче ’, одговорил друг придружник, кој дошол до заклучок дека, со оглед на тоа што малиот има долга коса, актерката се обидува да го воспита како девојче.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести