9.8 C
Skopje
Monday, October 18, 2021

ЕБР одбележува 20 години од формирањето

Најчитани вести

Единицата за брзо распоредување – ЕБР при Министерството за внатрешни работи денеска со пригодна свеченост, почитувајќи ги протоколите за заштита од Ковид-19, ќе одбележи 20 години од формирањето.

Свеченоста, како што информираат од МВР, ќе се одржи во Полицискиот центар „Ѓорче Петров“ во Скопје, а на настанот обраќања ќе имаат премиерот Зоран Заев, министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски и командантот на ЕБР, Вице Столески.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com