21.8 C
Skopje
Saturday, October 1, 2022

Д-р Пановски: Немам проблем да примам четврта доза

Најчитани вести

Ако остане мирна тука состојбата во однос на смртните случаи и хоспитализирани, единствена препорака ќе остане вакцинацијата, вели микробиологот и доктор Никола Пановски во синоќешното гостување на „Клан дебата“.

Јас на пример немам проблем да примам четврта доза, доколку е потребно. Можеби ќе биде некоја што ќе штити од сите варијанти, бидејќи веќе добиваме нови, додава тој.

Според него, за жал имаме случаи каде и со две дози, луѓето нѐ напуштаат од овој свет.

-Некои не стигнаа за да примат трета доза. Веројатно се хронични болни. Непријатно е да се бара од Министерството за здравство да каже со која вакцина биле имунизирани починатите. Со тоа се прави паника. Меѓу редови знам кои вакцини помалку штитеа, појаснува д-р Пановски и уште еднаш повтори дека најдобро поминале прележаните кои примиле две дози вакцина.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com