Home Македонија Д-р Пановски: Немам проблем да примам четврта доза

Д-р Пановски: Немам проблем да примам четврта доза

by admin

Ако остане мирна тука состојбата во однос на смртните случаи и хоспитализирани, единствена препорака ќе остане вакцинацијата, вели микробиологот и доктор Никола Пановски во синоќешното гостување на „Клан дебата“.

Јас на пример немам проблем да примам четврта доза, доколку е потребно. Можеби ќе биде некоја што ќе штити од сите варијанти, бидејќи веќе добиваме нови, додава тој.

Според него, за жал имаме случаи каде и со две дози, луѓето нѐ напуштаат од овој свет.

-Некои не стигнаа за да примат трета доза. Веројатно се хронични болни. Непријатно е да се бара од Министерството за здравство да каже со која вакцина биле имунизирани починатите. Со тоа се прави паника. Меѓу редови знам кои вакцини помалку штитеа, појаснува д-р Пановски и уште еднаш повтори дека најдобро поминале прележаните кои примиле две дози вакцина.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More