23.8 C
Skopje
Saturday, May 21, 2022

Д-Р БЕЌАРОВСКИ: Тоа што цела година го трубиме со моите колеги д-р Пановски и д-р Даниловски подобро го разбираат комшиите

Најчитани вести

Д-р Нико Беќаровски од Клиниката за токсикологија, со пост на својот Фејсбук профилот информира дека Србија строго ја забранува употребата на антибиотици и високи дози на витамини во лечење на ковидот.

“За да нема недоразбирања, во најновиот протокол за вонхоспитално лечење на болни со Ковид-19 во Србија СТРОГО СЕ ЗАБРАНУВА УПОТРЕБА НА АНТИБИОТИЦИ и високи дози витамини !!!

Изгледа тоа што цела година го трубиме со моите колеги Nikola Panovski и Dragan Danilovski подобро го разбираат комшиите од домашните“ напиша д-р Беќаровски.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com