Home » Дујоски: Македонците што земаа бугарски пасош веќе се во Западна Европа

Дујоски: Македонците што земаа бугарски пасош веќе се во Западна Европа

by Журнал.мк

„Бројките на Пописот се очекувани. Какви и да беа бројките, ќе се дискутираше. Ако беа поразлични бројките, некои ќе беа повознемирени. Дури и ме изненадува високата бројка на Бугари во Македонија, не ни очекував 3.500. Јасно им е на Бугарите дека сите од земјава што земаа бугарски пасош веќе се во Западна Европа. Склон е Пописот на манипулации. Треба да ги гледаме само бројките, но тие треба да помогнат да се прочисти избирачкиот список. Да видиме колкав број на избирачи има во државава. Во догледен период сметам дека нема да се отвора Уставот“ – вели Никола Дујоски, универзитетски професор во Студио 10 на ТВ24.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More