-4.2 C
Skopje
Wednesday, December 1, 2021

ДУШКО АРСОВСКИ: Владата ги проверува наводите дали Османи во Шпанија лобирал за признавање на Косово

Најчитани вести

Кој е ставот на Владата на изјавата на вицепремиерот Артан Груби дека министерот за надворешни работи Бујар Османи во Шпанија лобира и за признавање на Косово и дали е тоа државна надворешна политика на Владата или лична изјава на Османи и кој е ставот на Владата за изјавата на Груби дека Косово е високо на приоритетите на Македонија, владиниот портпарол Душко Арсповски рече дека навистина за ова Владата во моментов нема коментар.

„Ги проверуваме сите овие наводи за кои зборувате и ќе се изјасниме за ова откако ќе имаме увид во тоа“, рече Душко Арсовски.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com