14.8 C
Skopje
Wednesday, September 22, 2021

Дурловски: Поништување на штетните договори и ослободување на невините, а потоа помирување

Најчитани вести

Поранешниот пратеник на ВМРО-ДПМНЕ, кој на последните парламентарни избори беше носител во ИЕ5, Игор Дурловски, на својот Твитер профил го искажа своето мислење во врска со понудата на Заев за заедничка широка влада.

Дурловски напиша дека помирување би било можно, само ако се поништат сите штетни договори, ослободување на невините од затвор, како и поднесување на одговорност од надлежните.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com