9.8 C
Skopje
Wednesday, February 1, 2023

Др.Беќаровски: По 2 месеци летен распуст, на 1 септември сите деца во училишните клупи

Најчитани вести

Доктор Нико Беќаровски од Клиниката за токсикологија на својот Фејсбук профил објави статус во кој пишува дека според досегашните статистики и податоци поврзани со делта сојот нема ниту едно дете хоспитализирано, па затоа препорачува учениците по распустот да се вратат во клупите.

-Точно е дека ДЕЛТА сојот е позаразен и почесто ги напаѓа помладите, но факт е дека во Британија, нема ниту едно дете хоспитализирано поради компликации од овој сој.Затоа, по 2 месеци летен распуст, на 1 септември сите деца во училишните клупи, напиша Беќаровски.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести