27.8 C
Skopje
Sunday, July 3, 2022

Дрогба по 10 години му се оддолжи на Мбапе со селфи за недаден автограм

Најчитани вести

Еден од водителите на свечената церемонија во Париз организирана по повод доделувањето на „Златаната топка“ од старана на угледниот „Франс фудбал“, Дидие Дрогба откри интересна приказна што му се случила пред 10 години. Тогашниот играч на англискиот премиерлигаш Челзи бил замолен да му даде автограм од детето Килијан Мбапе, сега голема фудбалска надеж во светот.

-По мечот Челзи и Барселона, во кој ние бевме елиминирани, јас бев нервозен и не му дадов автограм на едно дете кое ме замоли за такво нешто. По извесно време сфатив дека тоа дете било Мбапе. И сега ја исправам грешката, ќе му дадам автограм и ќе направиме заедничко селфи- откри Дрогба, поранешниот фудбалер на Челзи и репрезентативец на Брегот на Слоновата Коска.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com