26.8 C
Skopje
Wednesday, August 10, 2022

Драстичен „рез“ на Моника Белучи: Кратка фризура за која само малку жени се одлучуваат

Најчитани вести

Италијанската дива Моника Белучи беше една од гостите на ревијата на модната куќа „Долче и Габана“ која беше прикажана на Модната недела во Милано.

Нејзиниот избор на гардероба овој пат остана во сенка на нејзината нова фризура.

Белото одело во комбинација со проѕирна кошула падна во втор план бидејќи глумицата драстично ја скратила косата и сега наместо раскошната долгата коса на која ѝ е верна со години, има популарна „боб“ фризура.

Иако многу долгокоси жени имаат желба да испробаат кратка фризура, главно ги избегнуваат фризерските ножички.

Моника Белучи е најдобар доказ дека понекогаш се исплати да ризикувате и да ја испробате фризурата за која долго сте сонувале./slobodenpecat.mk

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com