1.8 C
Skopje
Sunday, January 29, 2023

ДРАМА СРЕДЕ ЦЕНТАР: Поранешното момче ја истепал и го одзел мобилниот телефон и и го оштетил автомобилот

Најчитани вести

Скопје, 24 октомври- В.М. (21) од Скопје денеска во 03.25 часот во СВР Скопје пријавила дека пред продажен објект на ул.„Мајка Тереза“ била физички нападната од З.П. (21) од Скопје, со кого порано била во љубовна врска, информираат од МВР.

З.П. ја оштетил гумата од возилото „шкода“ со скопски регистарски ознаки со кое управувала пријавителката и ѝ го одзел мобилниот телефон.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести