Home » Драма во Ница, фудбалер се заканува дека ќе скокне од мост

Драма во Ница, фудбалер се заканува дека ќе скокне од мост

by Lina Muslija

Фудбалер на Ница се заканува со самоубиство, пренесуваат француските медиуми и додаваат дека се работи за 22. годишниот Алексис Бека Бека.

Според информациите, тој моментално се наоѓа на мостот Манјан, 100 метри над земјата и се заканува дека ќе скокне. Причината за тоа е раскинувањето.

Полицијата и пожарникарите се на терен, во моментов се преговара со фудбалерот. На местото е испратен и клупскиот психолог.

Таму се и неколку негови соиграчи, а се очекува да дојде и девојката за која се вели дека ја прекинала врската. Бека Бека тешко се го поднел раскинувањето.

https://x.com/Brilafm889/status/1707705246561050857?s=20

Бека Бека е играч од средниот ред кој кариерата ја започна во Кан. Во Ница простигна од Локомотив Москва за 12.000.000 евра. Минатата сезона настапи на 14 натпревари во Лига 1, а оваа сезона се уште ги чека првите минути во Ница. Ги помина сите јуниорски француски селекции.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More