9.8 C
Skopje
Sunday, December 4, 2022

Драма во Загреб: Момче го демолирал автомобилот на својот шеф – со месеци не добивал плата

Најчитани вести

Хрват со секира го демолирал автомобилот марка „ауди“ на својот шеф во Загреб.

Сведоци за Индекс велат дека насилникот пред да почне да го демолира автомобилот замолил еден постар човек кој седел непосредно со возилото, да се тргне понастрана за да не го повреди. Откако неколку пати го удрил автомобилот со секира, тој седнал покрај него.

Како што пишуваат РТЛ, станува збор за момче чиј шеф не му исплаќал плата со месеци, па за да се одмазди му го демолирал автомобилот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести