4.1 C
Skopje
Friday, December 3, 2021

Драма во Аеродром: Пет лица физички се пресметале пред кафеана

Најчитани вести

Министерството за внатрешни работи информираше дека утрово во 1.50 часот пред угостителски објект на ул.„23ти Октомври“, полициски службеници од СВР Скопје ги лишиле од слобода К.П.(22), Б.Ј.(22), Б.С.(21), Ф.Ѓ.(21) и Х.С.(20), сите од Скопје, затоа што го нарушиле јавниот ред и мир со меѓусебна физичка пресметка.

По целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава, информираат од полицијата.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com