Home » Драмата продолжува: Каиседо го одбил Ливерпул, сака трансфер во Челси

Драмата продолжува: Каиседо го одбил Ливерпул, сака трансфер во Челси

by Lina Muslija

Сагата на Моизес Каиседо продолжува и покрај тоа што Брајтон ја прифати понудата на Ливерпул од 110 милиони фунти. Менаџерот на „црвените“, Јирген Клоп, на денешната прес-конференција дури и потврди дека двата клуба се договориле за сумата за трансфер.

Сепак, трансферот е далеку од завршен. Според последните информации, Каиседо одбил да се пресели во Ливерпул, тврди „Скај Спортс“.

Играчот и неговите претставници се во Лондон и чекаат клубот од „Стемфорд Бриџ“ да упати нова понуда до Брајтон.

Од Челзи го сакаат токму тоа – играчот да ја изрази желбата да се пресели кај „сините“ и да му ја соопшти на Брајтон.

„Галебите“ сакаат брз развој на трансферот и откако ја прифатија понудата на Ливерпул најавија дека повеќе нема да учествуваат во преговорите.

Ливерпул очекуваше репрезентативецот на Еквадор денеска да отпатува на „Енфилд Роуд“ за да ги помине медицинските прегледи. Сепак, такви прегледи не се закажани.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More