-0.2 C
Skopje
Tuesday, October 26, 2021

ДПА во Тетово – „Ќе го решиме проблемот со кучињата скитници“

Најчитани вести

Носителот на листа на ДПА во Тетово , Пајтим Тачи заедно со кандидатот за градоначалник на Тетово, Сади Беџети, беа во центарот на градот каде што зборуваа за проблемот на овој град со кучињата скитници.

Тачи вети дека со  доаѓањето на чело на општината, проблемот со кучињата скитници ќе се реши.

„Ние кога ќе ја добиеме општината ќе отвориме посебен центар за менаџирање со кучињата скитници, кои ќе се земаат и испраќаат на посебно место каде ќе ја добиваат потребната грижа и нема да го загрозуваат животот на граѓаните“, истакна Пајтим Тачи.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com