22.6 C
Skopje
Thursday, June 30, 2022

До денеска, пари за сите што скенирале сметки

Најчитани вести

Сите граѓани што скенираат сметки до денеска треба да го добијат повратот на ДДВ на своите сметки, соопштуваат од управата за јавни приходи.

Ова е прва исплата од владината мерка „МОЈ ДДВ“ што почна во јули годинава и се однесува на периодот јули, август и септември 2019 година, а почна со исплата на втори овој месец…од 15-ти овој месец почнува и наградната игра мој ддв, мојанаграда, која предвидува парични награди во вкупен фонд од половина милион евра.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com