Home » Дојава за бомба во средно училилиште во БиХ – вработените ја прочитале пораката дури наредниот ден

Дојава за бомба во средно училилиште во БиХ – вработените ја прочитале пораката дури наредниот ден

by Журнал.мк

Полицијата во БиХ ги проверила просториите на средното училиште „Хасан Кикиќ“ и утврдила дека не се наоѓа бомба. Пребарувањето следувало откако вчера вработените во училиштето прочитале мејл во кој имало дојава за бомба. Мејлот со лажната дојава и бил испратен ден претходно, но тогаш никој не го прочитал, пренесува Индекс.

Откако го виделе мејлот, од училиштето ја контактирале полицијата која ги евакуирала учениците и наставниците.

По проверка на училишните простории утврдено е дека нема бомба. Денеска наставата се одвива редовно.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More