17.8 C
Skopje
Monday, September 26, 2022

Дојава за бомба во авион што требало да полета од Букурешт – патниците евакуирани

Најчитани вести

Романските надлежни служби ја проверуваат пријавата за бомба во еден од авионите на аеродромот во Букурешт, пренесува РИА Новости, повикувајќи се на романската ТВ Диги 24.

Патниците се евакуирани од авионот.

Како што се наведува, добиена е дојава за бомба во авионот кој требало да полета во 6 часот по локално време.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com