2.8 C
Skopje
Tuesday, December 7, 2021

Дошол на лекување во Србија, па починал во пожар

Најчитани вести

Се претпоставува дека сега починатиот сам го предизвикал пожарот.

Во пожарот што избувна синоќа на улицата Беранска во белградската населба Вождовац, загина едно лице.

Првичните информации се дека во пожарот загинал 61-годишен маж, кој неодамна дошол во Србија од Германија на лекување.

Истражителите утврдиле дека то живеел сам и имал проблеми со десната нога. Се претпоставува дека сега починатиот сам го предизвикал пожарот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com