Home » Доцнат платите во ЈСП, Синдикатот најавува протести

Доцнат платите во ЈСП, Синдикатот најавува протести

by Журнал.мк

Платите на вработените во ЈСП доцнат два месеца. Претставниците на Синдикатот побараа средба со градоначалничката на Скопје, Арсовска, во спротивно велат утре ќе излезат на протести.

Според нив, состојбата во Јавното сообраќајно препријатие во главниот град е пред колапс, оти покрај нередовните плати, има недостиг на возачи и друг персонал, и дополнителни трошоци што не им се исплаќаат за бесплатното возење на учениците, студентите и пензионерите.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More