14.8 C
Skopje
Thursday, October 21, 2021

Дортмунд со лекција до ПСЖ: Ние сме фудбалски тим, а не банка!

Најчитани вести

Напаѓачот на Борусија Дортмунд, Норвежанецот Ерлинг Халанд и дефинитивно нема да го напушти германскиот тимот ова лето, дури и ако ПСЖ испрати понуда од 200 милиони евра. „Светците“ се подготвени да го купат Халанд, но само ако претходно биде продаден Килијан Мбапе во Реал Мадрид.

Сепак, проблем на францускиот гигант сега му прават и „милионерите“, откако спортскиот директор на Дортмунд, Корк јасно упати порака дека не прифаќа преговори во последен момент за продажба на Халанд.

„Ние сме фудбалски тим, а не банка. Нашиот став е јасен и ништо не се промени“, вели Корк.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com