14.8 C
Skopje
Wednesday, September 22, 2021

Дортмунд без Санчо и Гереро на гости кај Баерн Минхен

Најчитани вести

Борусија Дортмунд има многу причини за загриженост пред дербито со Баерн Минхен. Џејдон Санчо и Рафел Гереро се на листата на повреди, и се крајно неизвесни за настап, односно голема е веројатноста да ги нема.

Кај Гереро ситуацијата е посигурна, односно тој го напушти дуелот со Борусија М. во Купот уште во првиот дел, па така ќе мора да паузира. Санчо, пак, би можел да биде во комбинација, но веројатно ќе биде меѓу резервите, па ако има потреба да влезе во текот на мечот.

Инаку Борусија Дормунд нема победа против тренерот на „Баварците“ Ханс Флик, односно ги има сите порази.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com